3 סוגי אלכוהול הפופולארים ביותר בישראל

תוכן עניינים

לישראל היסטוריה ארוכה של זיקוק אלכוהול, עוד מימי האימפריה הרומית. שלושת סוגי האלכוהול הפופולריים ביותר בישראל הם וודקה, ג'ין וויסקי.

סוג האלכוהול הפופולרי ביותר בישראל הוא וודקה. וודקה הוא המשקה המועדף על ישראלים רבים והוא המשקה האלכוהולי הנצרך ביותר בארץ. ג'ין הוא גם משקה פופולרי מאוד, במיוחד בקרב צעירים.

סוג האלכוהול השלישי הפופולרי בישראל הוא הוויסקי, שגדל בפופולריות לאחרונה בזכות מחירו הנמוך ואיכותו.

ישראל היא מדינה עם היסטוריה עשירה ומגוונת. המדינה ראתה את חלקה ההוגן במלחמות ובעימותים אתניים, אבל היא גם שימשה בית לתרבויות רבות ושונות. ככזה, אין זה מפתיע ששוק האלכוהול בישראל הוא אחד המגוונים בעולם.

3 סוגי האלכוהול הפופולריים ביותר בישראל הם וודקה, ג'ין וויסקי. ג'ין הוא סוג האלכוהול הפופולרי ביותר בישראל כאשר למעלה מ-10% מכלל המשקאות האלכוהוליים הנמכרים בו הם על בסיס ג'ין. הוודקה מגיעה למקום השני עם יותר מ-8% בעוד שהוויסקי משתרר מאחור בקצת פחות מ-5%.

מזקקת וודקה בישראל

המזקקה, הנקראת "מזקקת חיפה" מייצרת ארבעה סוגי וודקה: חיפה, רמת הגולן, נשר וגליל.

חיפה עשויה מחיטה הגדלה בצפון הארץ. הוא מזוקק שלוש פעמים ולאחר מכן מסונן כדי להבטיח טעם חלק. וודקה רמת הגולן מיוצרת מענבים הגדלים באזור רמת הגולן; הוא מזוקק שש פעמים לטעם חלק יותר. וודקה נשר עשויה מחיטה הגדלה במרכז העמק של ישראל; זה מזוקק פעמיים כדי לייצר טעם קליל יותר עם אחוז אלכוהול גבוה. וודקה גלילית מיוצרת משעורה הגדלה במישור החוף ליד חיפה; הוא מזוקק שש פעמים לקבלת טעם חזק יותר עם אחוז אלכוהול של 40%.

המזקקה הראשונה בישראל נוסדה על ידי איש עסקים רוסי, שנמלט מהארץ לאחר המהפכה הבולשביקית. החברה שהקים, מזקקי ברנר, מייצרת עד היום וודקה.

בשנות ה-50 הייתה מזקקי ברנר אחת החברות הבודדות שמזקקות וודקה בישראל. מאז היא הפכה לשחקן מרכזי בשוק הישראלי עם למעלה מ-60% מנתח השוק.

מזקקת ג’ין בישראל

ישראל היא מדינה עם היסטוריה ותרבות עשירה. זה קיים כבר אלפי שנים והוא ביתם של דתות, עדות ותרבויות רבות ושונות. למדינה יש גם תעשיית תיירות משגשגת אשר תורמת לכלכלתה. אחת האטרקציות הפופולריות בישראל היא העיר העתיקה בירושלים.

דבר אחד שאולי לא ידעתם על ישראל הוא שיש לה את שיעור צריכת האלכוהול הגבוה ביותר בעולם לנפש! הישראלים שותים בממוצע 13 גלונים (50 ליטר) לאדם מדי שנה.

בישראל, וודקה היא אחד המשקאות האלכוהוליים הפופולריים ביותר וישנם מותגים רבים ושונים שקיימים היום בשוק. מותג אחד כזה נקרא "גינת הארץ" שפירושו "ג'ין מ"הארץ". המזקקה הספציפית הזו מייצרת ג'ין עטור פרסים שמשתמש רק בחומרים טבעיים מישראל ליצירת המוצר שלהם!

המזקקה הראשונה בעולם המייצרת וודקה מענבים אדומים, חברה זו היא חלוצה בתעשייה.

החברה הוקמה בשנת 2000 על ידי אבי זינגר ורעייתו קרן זינגר. שניהם היו ייננים ורצו ליצור יין שלא רק היה טעים אלא גם בעל אותם יתרונות בריאותיים כמו יינות מבוססי ענבים.

עד מהרה הם גילו שהם יכולים להכין וודקה מענבים אדומים ולכן יצרו את גינת יין רוחות בע"מ.

בשנת 1872 הוקמה מזקקה בירושלים. הוא נוסד על ידי יהודי פולני, יהודה לייב גולדשמידט. הוא גר בירושלים שנים רבות ורצה ליצור עסק שיתרום לקהילה המקומית.

המזקקה ידועה כיום בשם "מזקקת דוד המלך" והיא המזקקה הוותיקה בישראל. הוא הוקם במקור על מנת לייצר יין כשר, אבל אז הוא הפך ליצרן של משקאות חריפים.

עשוי לעניין אתכם